News, Rajd Dakar

Aleks Szustkowski i Jarosław Kazberuk w top10 po 1. dniu Baja SSV Morocco

Wczoraj wystartowała druga edycja Baja SSV Morocco i już po otwarciu wydarzenia dobre wieści. Duet łączący młodość z doświadczeniem, czyli Aleks Szustkowski, syn naszego czempiona Roberta, oraz Jarosław Kazberuk po pierwszym etapie rajdu zameldowali się na 9. pozycji.

Baja SSV Morocco, czterodniowy rajd skierowany dla pojazdów SSV, wczoraj wyruszył po raz drugi. Zmagania będą podzielone na cztery pętle, która każda startuje i kończy się w mieście Merzouga. Do Maroka pojechała polska załoga R-Six Team w składzie Aleks Szustkowski, dla którego jest to debiut w rajdach terenowych, oraz Jarosław Kazberuk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na miejscu obecny jest też Robert Szustkowski, ojciec Aleksa, który wysłał nam pierwsze wieści, jeszcze w momencie, jak jego syn był na trasie:

Jak się okazało, debiut był udany. Aleks Szustkowski i Jarosław Kazberuk pierwszy oes ukończyli na bardzo dobrej, 9. pozycji, co jest bardzo pozytywnym sygnałem przed dalszymi etapami. Dzisiaj reprezentanci R-Six Team pojadą na krótkim, 210-kilometrowym odcinku na trasie Merzouga – Merzouga. Kierowcy do pokonania będą mieli piaszczyste tereny, nie zabraknie również wydm.

Napisz komentarz