News, Rajd Dakar

Arkadiusz Lindner nie wystąpi na Dakarze

Niestety nasza kadra quadowców bardzo mocno się uszczupliła przed zbliżającym się wielkimi krokami Dakarem. Arkadiusz Lindner w styczniu tego roku przyniósł polskim kibicom mnóstwo emocji i powodów do dumy po swoim debiucie w tym supermaratonie. Niestety w przyszłorocznej edycji nie zobaczymy reprezentanta Polski. To już drugi tak poważny cios dla naszej kadry po rezygnacji Rafała Sonika, jednego z faworytów Rajdu w kategorii quadów.

Arkadiusz Lindner, polski quadowiec, w styczniu 2020 roku w spektakularny sposób zadebiutował na Dakarze. Po pełnym kłopotów pierwszym etapie reprezentant Polski piął się w górę i finalnie zakończył Rajd na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej. A dodatkowo zgarnął jedno etapowe zwycięstwo. Tym razem ta historia się nie powtórzy. Jak poinformował Arkadiusz Lindner na swoim profilu facebookowym:

„Dziś wraz z moim sztabem medycznym przeprowadziliśmy ostateczną weryfikację, czy jestem w stanie bezpiecznie wziąć udział w Dakarze. Werdykt niestety był najgorszy z możliwych i mimo że się tego spodziewałem, to jako człowiek wielkiej wiary, miałem wciąż nadzieję. Zupełnie jak w piosence Młynarskiego: „Jeszcze na strychu każdy klei połamane skrzydła i myśli sobie Ikar, co nie raz już w dół runął, jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”.

Jeszcze wczoraj do późnych godzin nocnych pakowaliśmy auta i rzeczy osobiste teamu wierząc do końca w nasz cel. Właśnie tacy jesteśmy! Nie wymiękamy NIGDY!

Jest to jednak prawdziwie dakarowa decyzja, czyli nie sprintera z ciśnieniem, tylko maratończyka z długoterminową strategią.

Jest to jedna z cięższych decyzji, jaką w ostatnim czasie musiałem podjąć. Ból jaki mi sprawiła, koi nieco fakt, że dwóch moich najważniejszych mistrzów i rywali za razem, nie będzie w tym roku również się tam ścigać. Ignacio Casalle przesiadł się właśnie z quada na ciężarówkę, natomiast Rafał Sonik również zrezygnował z wzięcia udziału w tegorocznym rajdzie”.

Cały wpis tu: https://www.facebook.com/ArkadiuszLindner91/posts/2779970465594312)

Napisz komentarz