Inne Rajdy, News

Arkadiusz Lindner zawalczy o czwarte zwycięstwo w Baja Poland

Tegoroczny debiutant Rajdu Dakar po dwóch latach nieobecności powraca na trasy Baja Poland, by bronić tytułu najszybszego quadowca. Na najwyższych stopniach podium tego rajdu Arek Lindner stawał rokrocznie w latach 2015-2017. Od tamtego czasu nikomu nie udało się odebrać mu korony króla.

Po dwóch latach nieobecności założyciel Łódzkiego Klubu Offroadowego z ogromną przyjemnością wraca do Szczecina, aby spotkać się ze swoimi rajdowymi przyjaciółmi i jak za starych dobrych czasów ścigać się z nimi o każdą sekundę. Zadanie to do prostych z pewnością nie będzie należało. Po tegorocznym udziale Arka w Dakarze i niewątpliwym sukcesie, jaki odniósł w Arabii Saudyjskiej, każdy zawodnik z jego klasy będzie chciał go pokonać. Lindner bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę i zarazem cieszy się, bo uwielbia wyzwania.

Bardzo się cieszę, że wracam na Baja Poland. Po wygraniu trzech edycji z rzędu, chciałem pójść śladami Krzysztofa Hołowczyca i podobnie jak on w klasie samochodów, zdobyć największą liczbę zwycięstw w quadach. Niestety rok i dwa lata wcześniej terminy rajdów Baja Poland pokrywały się z innymi, ważnymi pod kątem Dakaru, rajdami zagranicznymi. W tym roku, gdy większość imprez offroadowych została odwołana, miło wrócić na nasze podwórko, gdzie znowu będę mógł powalczyć z chłopakami w Mistrzostwach Polski. Wiem jednak, że łatwo nie będzie. Już podczas zawodów w Szczecinku moi rywale zapowiedzieli, abym się dobrze przygotował. Nie będzie miękkiej gry, ale to właśnie lubię – mówi Arkadiusz Lindner.

Baja Poland to prawdziwe święto dla miłośników szybkiej jazdy w terenie, które cieszy nas już od ponad dekady. Zawody stanowią drugą rundę Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja oraz Dacia Duster Motrio Cup. Swój udział w zawodach zapowiedziało ponad 100 załóg samochodów, ciężarówek, pojazdów SSV oraz kierowców motocykli i quadów. Wśród nich zobaczymy takie gwiazdy jak Stephane Peterhansel, czy Nasser Al-Attiyah.

Napisz komentarz