News, Rajd Dakar

Carlos Sainz po raz trzeci triumfuje w Rajdzie Dakar

Carlos Sainz przed ostatnim odcinkiem rajdu był liderem w klasyfikacji generalnej z ponad 10-minutową przewagą nad drugim Nasser Al-Attiyah i Stéphanem Peterhanselem. Dziś 57-letni Hiszpan utrzymał nerwy na wodzy i, mimo etapowej wygranej Katarczyka, finiszował piąty, pozostając numerem jeden w „generalce”. Co w ostatecznym rozrachunku dało mu trzecie zwycięstwo w Rajdzie Dakar! Podium uzupełnili wspomniani Al-Attiyah i Peterhansel. Bardzo dobrze na dzisiejszym oesie spisał się najsłynniejszy debiutant w supermaratonie, czyli dwukrotny mistrz świata w Formule 1 – Fernando Alonso. Hiszpan był dziś czwarty. Wyżej od Hiszpana uplasowali się tylko Al-Attiyah, Yasir Seidan i Orlando Terranova. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk zakończyli Dakar 14 rezultatem na ostatnim oesie. Polsko-niemiecki duet osiągnął 19 wynik w klasyfikacji generalnej, co jest sporym sukcesem, zwłaszcza że po pierwszym dniu (z powodu awarii skrzyni biegów) reprezentanci Orlen Teamu byli na odległej, 77 pozycji. Ich koledzy z zespołu, Martin Prokop i Viktor Chytka, dziś dojechali do mety z 12 lokatą, a w KG uplasowali się na na wysokim, 11 miejscu.