News, Rajd Dakar

Czwarte etapowe zwycięstwo Eryka Goczała i Oriola Meny

Energylandia Rally Team kończy czwarty etap Rajdu Dakar 2024 z kolejnym etapowym zwycięstwem. Eryk Goczał i Oriol Mena wygrali dzisiaj po raz trzeci, a wliczając prolog, po raz czwarty w tym roku. Oni jako jedyni w klasie Challenger zeszli dzisiaj poniżej granicy 3 godzin. Polsko-hiszpańska załoga pokonała dzisiaj wszystkich rywali i ich prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy Challenger wzrosło do prawie 31 minut.

Drugie miejsce zajęli dzisiaj Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy powrócili do dobrej dyspozycji po wczorajszych problemach. Na czwartej pozycji etap ukończyli Marek Goczał i Maciej Marton, którzy w klasyfikacji generalnej rajdu zajmują drugą lokatę. Zawodnicy wyruszyli dziś na drugą część etapu maratońskiego z Al Salamiya do Al-Hofuf. Oznaczało to 332 kilometry dojazdówki oraz 299 kilometrów odcinka specjalnego z końcówką na wydmach.

Jutro na zawodników czeka najkrótszy odcinek specjalny tegorocznego Rajdu Dakar, jego długość to zaledwie 118 kilometrów. Uporczywa na trasie do Shubaytah będzie z całą pewnością dojazdówka o długości aż 527 kilometrów.

Napisz komentarz