News, Rajd Dakar

Dakar 2019. Toby Price zwycięzcą. Świetny rezultat Adama Tomiczka

Toby Price wygrał 41. edycję Rajdu Dakar wśród motocyklistów. Dla Australijczyka to drugi triumf w karierze. Adam Tomiczek ukończył ostatni etap na 18. pozycji. W klasyfikacji generalnej zawodnik Orlen Team znalazł się na 16. miejscu.

Jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowego etapu stało się jasne, że trudno będzie przerwać dominację KTM-a w Rajdzie Dakar. Austriacki producent jest niepokonany w tej imprezie od 2001 roku. Toby Price, mimo fatalnej kontuzji i jazdy z niedoleczonym nadgarstkiem, zdołał wykręcić najlepszy czas i jeszcze powiększyć przewagę nad rywalami.

Na czwartym miejscu rywalizację ukończył reprezentant Husqvarny – Pablo Quintanilla. Stracił on do zwycięzcy nieco ponad 20 minut. Chilijczyk może jednak mówić o ogromnym pechu, bo do końca walczył o “pudło”. Jazda na limicie doprowadziła do fatalnego upadku i złamaniem nogi. Mimo tych problemów, dojechał do mety.

Powody do zadowolenia ma Adam Tomiczek z Orlen Team. Polak czwartkową rywalizację ukończył na 18. pozycji, a w klasyfikacji generalnej znalazł się ostatecznie na 16. miejscu. To najlepszy wynik wychowanka Akademii Orlen Team w karierze.

W tegorocznym Dakarze udział brał też drugi z zawodników ekipy wspieranej przez płocki koncern – Maciej Giemza. Polak również jechał po “życiówkę”, ale we wtorek posłuszeństwa odmówił mu motocykl.

Źródło: sportowefakty.wp.pl/

Napisz komentarz