News, Rajd Dakar

Dakar 2020: Laia Sanz zamieni KTM na GasGas

Po czterech latach występów w KTM Laia Sanz zmienia barwy i na najbliższym Rajdzie Dakar wystartuje w GasGas Factory Racing. Hiszpańska zawodniczka będzie jedyną reprezentantką tego teamu na zbliżającej się wielkimi krokami imprezie.

Laia Sanz, która w grudniu obchodzi 34. urodziny, przygotowuje się do dziesiątego udziału w Dakarze. Do tej pory jej największym osiągnięciem było 9 miejsce w 2015 – był to najlepszy wynik w historii z udziałem kobiety w kategorii motorów.

Kiedy ogłoszono przyszłość GasGas, wydarzenia potoczyły się błyskawicznie i musieliśmy bardzo szybko zacząć przygotowania na Dakar 2020 – powiedziała Laia Sanz – Motor wygląda dobrze i jesteśmy w pełni przygotowani do styczniowego wyścigu. Współpraca z GasGas może dać mi w przyszłości wiele możliwości, ponieważ jest to znany producent motocykli trialowych, a ta dyscyplina jest bliska mojemu sercu i moim korzeniom – dodała.

Zmiana barwa nastąpiła z powodu wykupienia KTM AG 60 procent udziałów Black Toro Capital, właściciela m.in. marki GasGas. Sanz wystartuje na motorze fabrycznym KTM przebrandowanym na GasGas.

(źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/gasgasmotos/)

Napisz komentarz