News, Rajd Dakar

Fernando Alonso i Marc Coma wystartują w Rajdzie Dakar!

Fernando Alonso, dwukrotny Mistrz Świata w Formule 1, oficjalnie potwierdził swój występ w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Wystartuje on w barwach Toyota Gazoo Racing, a jego pilotem będzie legendarny Marc Coma!

Wobec powtarzających się licznych informacji prasowych potwierdzenie udziału Hiszpańskiego kierowcy w Rajdzie Dakar wydawało się kwestią czasu. I w końcu otrzymaliśmy oficjalny komunikat z zespołu Toyota Gazoo Racing, że Mistrz Świata Formuły 1 z lat 2005 i 2006 weźmie udział w tym odbywającym się w ekstremalnych warunkach wyścigu. Alonso będzie miał solidne wsparcie w postaci swojego pilota, Marka Comy, który aż pięciokrotnie triumfował w Rajdzie Dakar na motorach. Teraz doświadczenie Comy będzie z pewnością bardzo przydatne podczas przejazdu przez saudyjską pustynię.

Hiszpan miał za sobą szereg testów przygotowujących go do Rajdu Dakar, których zwieńczeniem był Rallye du Marco na początku października tego roku. Fernando Alonso wraz z Markiem Comą w ciągu trwania wyścigu trzykrotnie mieścili się w czołowej dziesiątce etapów, ale mieli też groźnie wyglądający wypadek zakończony dachowaniem. Finalnie hiszpański duet zajął 25 miejsce w klasyfikacji generalnej marokańskiej imprezy. Przed Rajdem Dakar kierowcy Toyoty będą brali udział w wyścigu odbywającym się w Terragonie w dniach 25-26 października oraz na początku listopada w Arabii Saudyjskiej w Ula Rally.

Reprezentację Toyota Gazoo Racing uzupełnią zwycięzca Dakaru 2019 Katarczyk Nasser Al-Attiyah a także Giniel de Villiers oraz Bernhard ten Brinke.

Napisz komentarz