News, Rajd Dakar

Fernando Alonso wystartuje w Rajdzie Dakar? Decyzja jest już niemal pewna

Wiele na to wskazuje, że Fernando Alonso wystartuje w Rajdzie Dakar 2020. Chociaż Hiszpan nie potwierdził tego wprost, tak można przypuszczać, że trwają zaawansowane rozmowy dotyczące jego występu w rajdzie. Co więcej, zdaniem mediów w najbliższych dniach informacja powinna zostać potwierdzona.

Już od wielu tygodni media spekulują o możliwości startu Fernando Alonso w Rajdzie Dakar. W marcu 2019 roku Hiszpan był widziany w RPA, gdzie w warunkach rajdowych testował terenową wersję Toyoty Hilux, pod okiem Giniela de Villiersa, czyli południowoafrykańskiego kierowcy, który w 2009 roku wygrał Rajd Dakar. Wtedy media zaczęły się zastanawiać nie czy, tylko kiedy wielokrotny mistrz Formuły 1 zdecyduje się wziąć udział w Dakarze.

Ostatnio na swoich social mediach Hiszpan odpowiadał na pytania kibiców i fanów. Z tego co zdradził 38-latek nie myśli o powrocie do Formuły 1, jednak uchylił rąbka tajemnicy, odnośnie swojej przyszłości.

„Moje kolejne wyzwanie będzie dość wymagające. Zmusi mnie to do tego, by wycisnąć z mojego organizmu to, co najlepsze. Będę się musiał temu oddać na kilka miesięcy. Gdyby to było łatwe, to nie byłoby fajne” – powiedział Alonso.

Fani i eksperci są już niemal pewni, że chociaż nie padła oficjalnie nazwa Dakar, to kierowca z Oviedo wystartuje w najbliższej edycji rajdu. W połączeniu ze wspomnianymi marcowymi testami samochodu, kwestią czasu powinno być oficjalne potwierdzenie tej informacji. Co więcej, zdaniem magazynu „Motorsport” w najbliższych dniach Toyota ma zamiar ogłosić, że Alonso będzie jej kierowcą podczas Rajdu Dakar 2020.

Pierwszy, poważny test Hiszpan miałby odbyć podczas Rajdu Maroko, który odbędzie się w dniach 3-9 października 2019 roku.

Napisz komentarz