Inne Rajdy, News

Fernando Alonso wystartuje w trzeciej rundzie Saudi Toyota Desert Rally Championship!

Dwukrotny mistrz świata FIA Formuły 1 Fernando Alonso weźmie udział w rajdzie Al Ula-Neom, trzeciej rundzie Saudi Toyota Desert Rally Championship!

Wydarzenie organizowane przez Saudi Automobile and Motorcycle Federation (SAMF), pod przewodnictwem księcia Khalida Bin Sultana Al-Abdullaha Al-Faisala i pod nadzorem byłego mistrza FIA na Bliskim Wschodzie, Abdullaha Bakhashaba, odbędzie się w dniach 5-9 listopada.

Alonso dołączył niedawno do zespołu Toyota Gazoo Racing i został ogłoszony członkiem zespołu japońskiego producenta, który weźmie udział w Dakarze 2020.

Hiszpan wziął już udział w Rajdzie Maroka, ostatniej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country i ukończył je na 27 miejscu. Testował także swoją Toyotę Hilux na małej imprezie terenowej w Południowej Afryce i podjął dalsze testy w Maroku, Katarze i Polsce.

Toyota Gazoo Racing postrzega trzecią rundę Saudi Toyota Desert Rally Championship jako doskonały poligon doświadczalny dla Alonso na terenie podobnym do tego, z którym spotka się w styczniowym Rajdzie Dakar odbywającym się po raz pierwszy w Arabii Saudyjskiej.

Jego pilotem będzie Marc Coma – pięciokrotny zwycięzcą Rajdu Dakar jako członek fabrycznego zespołu motocyklowego KTM. Ostatnio Coma był dyrektorem sportowym Rajdu Dakar, gdy ten odbywał się w Ameryce Południowej, teraz powraca do wyścigu w zupełnie nowej roli.

Rajd cross-country Al Ula-Neom odbędzie się na pięciu odcinkach i będzie prowadzony przy wsparciu Saudyjskiej Federacji Motoryzacyjnej i Motocykli, General Sports Authority, Abdul Latif Jameel Motors (Toyota), grupy MBC i Al-Arabia outdoors.

Napisz komentarz