News, Rajd Dakar

Innovation AG przerabia rajdówkę R-Six Teamu, żeby mogła służyć w Kijowie

Zgorzelecka spółka Innovation AG przygotowuje specjalny pojazd zadaniowy dla walczącego Kijowa. Innovation AG przerabia samochód rajdowy przerabia samochód rajdowy R-Six Team, tak aby mógł służyć jako auto ratunkowe i ewakuacyjne w ciężkich warunkach wojennych. Wzmacniana jest jego konstrukcja, a wnętrze dostosowano do przewozu rannych z linii frontu.

Nie mogliśmy nie zareagować na sytuację, w jakiej znaleźli się Ukraińcy. Pomagamy, tak jak potrafimy najbardziej efektywnie, czyli służąc naszą wiedzą, doświadczaniem i technologią. Bardzo szybko ustaliliśmy możliwości wsparcia z Weroniką Marczuk i Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy – mówi Albert Gryszczuk, prezes Innovation AG

Innovation AG ze Zgorzelca, od ponad 20 lat specjalizuje się w przebudowach i remontach pojazdów rajdowych i specjalnych. Ostatnie kilka lat, to rozwój technologii ekokonwersji i elektromobilności, co w Zgorzelcu dało efekt w postaci konstrukcji E-VANA, czyli polskiego auta dostawczego, budowanego przez Innovation AG wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Napisz komentarz