News

Jakub Przygoński nadal w czołówce

Jakub Przygoński zajął piąte miejsce na piątym odcinku Rajdu Dakar. Polski kierowca utrzymał czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej i do podium traci niecałe cztery minuty.

Wśród załóg samochodów najszybszy był Peugeot kierowany przez Sebastiena Loeba. Francuz miał dziesięć minut przewagi nad Nasserem Al-Atiiyahem z Kataru. Na trzecim miejscu znalazł się Nani Roma z Hiszpanii. Najlepszy z Polaków, Jakub Przygoński, ze stratą 26 minut został sklasyfikowany na piątej pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Al-Attiyah, który wyprzedza Francuza Stephane Peterhansela o 24 minuty. Trzeci jest Roma, a czwarty Przygoński. Polak do podium traci niecałe cztery minuty. REKLAMA

Wśród motocyklistów na pierwszym odcinku najszybszy okazał się Sam Sunderland. Brytyjczyk o trzy minuty i 23 sekundy wyprzedził Francuza Xaviera de Soultraita. Trzeci był Mattihias Walkner z Austrii. Najlepszy z Polaków, Maciej Giemza, zajął 24. miejsce (strata prawie 18 minut). Adam Tomiczek był 28. i stracił nieco ponad 20 minut.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ricky Brabec. Amerykanin ma 59 sekund przewagi nad Sunderlandem. Na trzecim miejscu plasuje się Chilijczyk Pablo Quintanilla. Tomiczek zajmuje 25. miejsce (strata dwóch godzin i 35 minut), a Gimeza jest 32. (strata trzech godzin i 12 minut).

W rywalizacji quadów najlepszy był Nicolas Cavigliasso z Argentyny, który o 14 i pół minuty wyprzedził swojego rodaka Jeremiasa Feriolego. Trzeci był Gustavo Gallego. Jedyny Polak, Kamil Wiśniewski, zajął siódme miejsce ze stratą godziny i 20 minut. W klasyfikacji generalnej Gavigliasso ma 49 minut przewagi nad Feriolim. Trzeci jest Gallego, a Wiśniewski zajmuje szóste miejsce (strata prawie czterech i pół godziny).

Wśród kierowców ciężarówek kolejny raz bezkonkurencyjne były rosyjskie załogi Kamaza, które obstawiły trzy z pierwszych czterech miejsc. Na trzeciej pozycji uplasowali się Białorusini z Maz-Sportauto. Pierwsi linię mety minęli Rosjanie, którym przewodzi Edward Nikołajew.

Dariusz Rodewald, który jedzie razem z Gerardem de Rooyem i Moisesem Torrallardoną, zajął tym razem szóste miejsce. W klasyfikacji generalnej załoga Petronas Team De Rooy Iveco plasuje się na czwartej pozycji.

W sobotę na Dakarze jest dzień przerwy.

Źródło: Onet.pl

Napisz komentarz