News

Już jest – Sokół 4×4 – pierwszy w pełni elektryczny pojazd z napędem 4×4!

W Zgorzeleckim Hubie Innowacji powstał pojazd, na bazie którego będziemy budować nasze auto na Dakar 2020. Autorem innowacyjnego projektu jest Albert Gryszczuk i jego spółka Innovation AG.

Sokół 4×4 obecnie wpasowany został w Land Rovera Defendera. Na rajdzie Dakar ma jednak znajdować się już „w ciele” Forda Raptora, w którym R-Six Team odnosił dużo sukcesów. Może poruszać się zarówno w głębokiej wodzie, jak i w znacznie zapylonym środowisku. Ma też dużą baterię (85 kWh) i spełnia typowe parametry pojazdów terenowych.
Moc silnika elektrycznego to prawie 300 KM – więcej, niż w seryjnym Defenderze, wliczając w to wersję V8. Zapewnia on moment obrotowy blisko 400 Nm!
Do startu w Dakarze będziemy potrzebowali jednostki trzykrotnie silniejszej. Prace już trwają!

Napisz komentarz


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/dakar/domains/dakar.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/dakar/domains/dakar.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/dakar/dom...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/dakar/domains/dakar.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52