Inne Rajdy, News

Kajetan Kajetanowicz wygrał 57. Rajd Barbórka!

Kajetan Kajetanowicz siódmy raz wygrał Rajd Barbórka. Tym samym pochodzący z Ustronia wicemistrz świata kategorii WRC został samodzielnym liderem pod względem liczby zwycięstw tej prestiżowej imprezy. Do dziś po sześć wygranych mieli na koncie właśnie Kajetanowicz oraz Tomasz Kuchar. „Kajto” okazał się też najlepszy w kończącym Rajd Barbórka Kryterium Asów na Karowej. Z Polaków, którzy wystąpią na Rajdzie Dakar, pojawili się Szymon Gospodarczyk, Sebastian Rozwadowski oraz Kuba Przygoński.

Załoga Kajetanowicz – Szczepaniak wygraną zapewniła sobie po doskonałej jeździe na porannych odcinkach specjalnych w Modlinie, gdzie ich Ford Fiesta WRC był absolutnie bezkonkurencyjny. Kolejne odcinki, Autodrom Bemowo oraz Tor Służewiec wygrywali Jari Huttunen i Miko Marczyk, jednak strata z Modlina była zbyt duża, aby zagrozić Kajetanowiczowi.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu zapewnił sobie właśnie Huttunen (Hyundai i20). Fin, który ma na swoim koncie starty w cyklu WRC, stracił do Kajetanowicza ponad pół minuty. Trzecie miejsce w Rajdzie Barbórka na ostatnich odcinkach zapewnił sobie Miko Marczyk, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka (który, przypominamy, już w styczniu wystąpi w Rajdzie Dakar). Jadący Skodą Fabią R5 mistrz Polski wraz z Gospodarczykiem ostatecznie wyprzedzili rzutem na taśmę Bryana Bouffier i Pascala Brodnickiego (Ford Fiesta).

Kajetanowicz triumfował też w Kryterium Asów na Karowej. Reprezentanci Polski na przyszłorocznym Dakarze, czyli Szymon Gospodarczyk (z Miko Marczykiem) oraz Sebastian Rozwadowski (z Wojciechem Chuchałą) byli odpowiednio drudzy i trzeci. Nie były to jedyne “dakarowe” akcenty. Na Karowej pojawił się także Krzysztof Hołowczyc, dziesięciokrotny uczestnik Dakaru. Polski kierowca, zdobywca trzeciego miejsca na podium Dakaru w 2015, pokazowo przejechał trasę odcinka w pełni elektrycznym Fordem Fiesta w specyfikacji rallycrosowej. Na Barbórce mogliśmy też zobaczyć Kubę Przygońskiego.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA RAJDU BARBÓRKA:

1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
2. Jari Huttunen / Mikko Lukka Hyundai i20 +34.95
3. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5 +43.06
4. Bryan Bouffier / Pascal Brodnicki Ford Fiesta +55.43
5. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +1:09.6

WYNIKI KRYTERIUM ASÓW KAROWA:
1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia +0.77
3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski Skoda Fabia +3.24
4. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak Mitsubishi Lancer EVO X +3.71
5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 208 RX +5.26

(źródło: barborka.pl)

Napisz komentarz