News, Rajd Dakar

Lindner po II etapie Breslau Poland: „Cieszę się, że tu przyjechałem”

Arkadiusz Lindner czerpie dużo przyjemności z jazdy nowym quadem Polarisa.

Po dwóch dniach rywalizacji i pokonaniu blisko 500 km odcinków specjalnych uczestnicy Breslau Poland są już w pełni zaznajomieni z tegorocznym charakterem tras rajdu. Zdaniem Arkadiusza Lindnera, który w zawodach tych startował zarówno na quadzie, jak i w aucie terenowym, zawody te utrzymały swój wysoki poziom organizacyjny i wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Rajd jest świetnie zorganizowany, na najwyższym światowym poziomie. Od lat widuję te same uśmiechnięte twarze ludzi pracujących przy tym rajdzie. Są to osoby bardzo doświadczone, pełne pasji i zamiłowania i dzięki temu tak znakomicie to wszystko gra. Trasa jest urozmaicona i ciekawa. Pomimo, że odcinki specjalne są stosunkowo krótkie, to jednak bardzo wymagające nawigacyjnie. Na jeden kilometr trasy przypadka kilka kratek w roadbooku, co wymaga dużo uwagi. Jadąc zbyt szybko, bardzo łatwo jest popełnić błąd. Dla mnie jest to fajne ćwiczenie. Cieszę się, że tu przyjechałem – komentuje Arkadiusz Lindner.

Zawodnikowi z Łodzi przyjemność sprawia nie tylko obecność na tym rajdzie, ale także nowa maszyna – Polaris Scrambler S, którą zdecydował się bardzo solidnie przetestować dla polskiego importera pojazdów Polaris. Słysząc mnóstwo pochlebnych opinii na temat nowego amerykańskiego czterokołowca, Arek nie chciał do końca im wierzyć, bez sprawdzenia tego osobiście. Jednakże po przejechaniu za jego sterami kilkuset kilometrów w prawdziwych bojowych warunkach, uczestnik tegorocznego Dakaru dostrzega w nim duże możliwości.

Cieszę się również, że firma Polaris Polska namówiła mnie na udział w tym projekcie. Miałem chwile, gdy już myślałem, że nie damy rady zbudować quada na czas, ale oni mocno nas wspierali i wierzyli, że się uda. Super jeździ się tą maszyną, daje ona dużą przyjemność z jazdy. Pozwala na rozwijanie znacznie większych prędkości w wyboistym, nierównym terenie. Wymaga innej techniki jazdy niż mój quad, ale wciąż się jej uczę. Pewne jest, że nowy Scrambler S ma ogromny potencjał – dodaje Lindner.

Za uczestnikami rajdu Breslau Poland dwa etapy i 4 odcinki specjalne. Przedstawiciel zespołu Lindner 91 Team zajmuje obecnie trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej ze stratą 17’35’’ do lidera. W kolejnym dniu na zawodników czeka bardzo ciekawy oes nocny, którego start zaplanowano na godzinę 22:30.

Napisz komentarz