Inne Rajdy, News

Offroadowy „Maraton po życie” maleńkiej Mai coraz bliżej

Już niespełna tydzień dzieli nas od rozpoczęcia finału akcji charytatywnej, której celem jest zdobycie funduszy na leczenie 11-miesięcznej Mai Kwiatkowskiej, cierpiącej na chorobę SMA. Wciągu pięciu dni zwycięzcy licytacji unikatowych koszulek zawodniczych przemierzą Polskę z północy na południe. Na trasie spotkają wyjątkowe gwiazdy polskiego offroadu tj. Adama Krysiaka, Oskara Pieprzaka oraz Rafała Sonika.

Arkadiusz Lindner wraz ze swoim Teamem planowali podczas tegorocznego Rajdu Dakar promować zbiórkę pieniędzy na leczenie 11-miesięcznej Mai Kwiatkowskiej, chorej na SMA. Niestety stan zdrowia zawodnika pokrzyżował jego plany i zmusił do pozostania w kraju. W związku z tym to w Polsce będzie wspierał dziewczynkę oraz projekt #offroadłączy, dzięki któremu, w jego trzech dotychczasowych odsłonach, udało się zebrać ponad 200 tys. zł.

Z pewnym opóźnieniem, wynikającym z przedłużających się obostrzeń, 2 marca 2021 z Sopotu wystartuje „Maraton po życie” dla Mai. Prowadzeni przez Arkadiusza Lindnera (91 Lindner Team) oraz Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza (Kamena Rally Team) sportowcy, którzy wylicytowali personalizowaną, numerowaną i unikatową koszulkę zawodniczą, wyruszą quadami, pojazdami UTV oraz autami terenowymi w trasę z północy na południe Polski W wyznaczonych punktach kontrolnych będą czekać na nich niezwykli sędziowie: Adam Krysiak, Oskar Pieprzak oraz Rafał Sonik.

Przez cały czas trwania maratonu będzie można śledzić załogę za pomocą GPS oraz mediów społecznościowych, gdzie udostępniane będą również relacje na żywo prosto z trasy maratonu.

Za możliwość udziału w „Maratonie po życie” oraz zakup wylicytowanych gadżetów, na konto siepomaga.pl/offroad wpłynęło już ponad 250 tys. zł, a sumę tę mamy nadzieję jeszcze powiększać, sprzedając przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki i kominy. Ponadto w tak zwanych Punktach Kontrolnych, wyznaczonych w Golubiu-Dobrzyniu, Mysiadle, Piątkowisku, Biskupicach oraz Zakopanem zorganizowane zostaną zawody dla dzieci oraz dodatkowe atrakcje. Wszystkie wpłacone w tym czasie datki zostaną przekazane na konto zbiórki. – mówi Arkadiusz Lindner – pomysłodawca całej akcji.

Za organizację Maratonu dla Mai odpowiedzialny jest Łódzki Klub Offroadow, ale nad jego realizacją czuwa wiele grup offroadowych, takich jak: ATV Bieszczady, ATV Poland Team, czy Japa Team. Dodatkowo czynny udział w przedsięwzięciu biorą przedstawiciele Terenwizji oraz Quadmanii, pomagając nam nie tylko medialnie, ale także dzieląc się z nami swoim doświadczeniem. Wsparcie zadeklarowały również ogólnopolskie oraz lokalne stacje radiowe i telewizyjne oraz władze różnych polskich miast, nie tylko tych, które znajdują się na trasie Maratonu.

(źródło: informacja prasowa Łódzki Klub Offroadowy)

Napisz komentarz