News

Pablo Quintanilla na czele. Świetna postawa Macieja Giemzy i Adama Tomiczka

Pablo Quintanilla był najlepszy na 6. etapie Rajdu Dakar. Motocyklista z Chile objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Świetnie w niedzielę zaprezentował się Maciej Giemza z Orlen, który był 19. Adam Tomiczek wykręcił 23. czas.

Pablo Quintanilla przewodził już stawce w tegorocznej edycji Rajdu Dakar, ale była to zasługa równej jazdy i unikania błędów. Chilijski motocyklista tempo podkręcił dopiero w niedzielę, a taka taktyka okazała się skuteczna i dała mu pierwsze etapowe zwycięstwo w tym roku. 32-latek dojechał do mety siedem minut przed Rickym Brabecem, zabierając Amerykaninowi pierwszą pozycję w “generalce”.

Problemy na niedzielnym odcinku miał Lorenzo Santolino, który zanotował upadek i nie był w stanie kontynuować jazdy. W tej sytuacji po raz kolejny okazało się, że uczestnicy Dakaru nie patrzą na czasy i potrafią poświęcić wynik na rzecz dobra rywala.

Przy Santolinim zatrzymali się bowiem Adrien van Beveren i Luciano Benavides. Zawodnicy Yamahy i KTM-a udzielili pomocy kontuzjowanemu Hiszpanowi. Motocykl Santolino został zaś zabrany przez specjalny helikopter. Sędziowie zaś docenili gest van Beverena i Benavidesa, weryfikując ich wynik o czas spędzony na pomocy rywalowi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Napisz komentarz