Inne Rajdy, News

Paweł Borkowski wygrywa Driftingowe Mistrzostwa Polski, Jakub Przygoński na drugim miejscu

Paweł Borkowski triumfował w odbywających się w Słomczynie Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie RPO. Na drugim miejscu uplasował się kierowca ORLEN Team Jakub Przygoński.

Dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar Kuba Przygoński wygrał sobotnie kwalifikacje do ostatniej, decydującej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski. W imprezie odbywającej się w ostatnią niedzielę w Słomczynie również radził sobie świetnie i doszedł aż do finału, w którym mierzył się z Pawłem Borkowskim. Sędziowie zadecydowali, że o wyłonieniu zwycięzcy będzie musiała zadecydować dogrywka. W tej górą był Borkowski i to do niego trafiło główne trofeum.

Przygoński, który przygotowuje się do najnowszej odsłony Rajdu Dakar, powiedział po zawodach:

Start w Słomczynie na pewno był fajny, bardzo się cieszę z wygranych kwalifikacji. Dobrze znam ten tor, lubię się tu ścigać. O ostatecznych wynikach zdecydowała jazda w parach, pogoda była bardzo dobra, było dość chłodno, a zarazem przyczepnie i sucho. Jestem zadowolony z jazdy w parach, niestety w rywalizacji TOP4 Nissan Artura Pawlonki uderzył we mnie, Artur jechał trochę za szybko, zgiął nam przedni i tylni wahacz. Niestety uszkodził mi również kciuk, tak naprawdę od rywalizacji w TOP4 miałem złamany palec, nie czułem tego wtedy przez przypływ adrenaliny. W finale mieliśmy dobre przejazdy z Pawłem Borkowskim, było równo, ostatecznie po dogrywce zająłem drugą pozycję.. W tej chwili jesteśmy już w drodze na zawody w Maroku, gdzie startujemy w kolejnej rundzie pucharu cross country.

Tegoroczne Driftingowe Mistrzostwa Polski miały sześć rund i odbywały się w Słomczynie, w Kielcach, na warszawskim Bemowie, w czeskiej Sosnovie, w miejscowości Pszczółki na Pomorzu i w ostatniej odsłonie ponownie w Słomczynie.

(źródła: drifting.org.pl, orlenteam.pl)

Napisz komentarz