Inne Rajdy, News

Pierwsza runda ORLEN Super Race w Kleczewie

W tym roku zima nie odpuszcza, więc zapowiada się śnieżny początek sezonu ORLEN Super Race! Zawodnicy po dłuższej przerwie spragnieni rywalizacji i adrenaliny przyjadą z różnych zakątków Polski, a także z Czech i Niemiec, by powalczyć na technicznej i zróżnicowanej pętli o punkty w klasyfikacji sezonu 2021. W sobotę, po okrążeniu zapoznawczym, nieobowiązkowy prolog (do ustalenia kolejności startu w zawodach) czeka na zawodników klasy SSV, Sport, Super Sport, a następnie SSV Turbo. O 10:00 wystartują do 60 minutowej pętli załogi w pojazdach SSV, Sport, Super Sport, a o 11:30 klasa SSV z turbiną, która w 50 minut będzie walczyła o przejechanie jak największej ilości okrążeń. Dzień pierwszy zawodów uwieńczy start z dobiegu klas Quad 2×4 i Quad 4×4, którzy aż przez 2 godziny dadzą popis swoich umiejętności. O godz. 16:00 nastąpi dekoracja zwycięzców w klasach Quad 2×4 i Quad 4×4. W niedzielę po ponownym zapoznaniu z trasą, wg kolejności z dnia pierwszego wyścigów wyruszą na trasę zawodnicy w klasach SSV, Sport, Super Sport (60 min), a następnie w klasie SSV Turbo (50 min). Uroczyste zakończenie dla klas: SSV, SSV Turbo, Sport, Super Sport przewidziano na godz. 13:00.

Spektakularne przejazdy oraz skoki uchwyci najnowszej generacji sprzęt naszego partnera fotograficznego FUJIFILM.

Sponsorem Tytularnym cyklu wyścigów pod nazwą SUPER RACE jest PKN ORLEN. To największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej prowadząca działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie, której produkty oferowane są w ponad 110 krajach na 6 kontynentach.

W ramach ORLEN SUPER RACE i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach Quad 2×4, Quad 4×4 i w klasach SSV, SSV Turbo powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w Pucharze Can-Am SUPER RACE.

Zapraszamy do obejrzenia PROMO OFFICIAL zapowiadającego sezon ORLEN SUPER RACE 2021:

Harmonogram ORLEN Super Race, Kleczew, 19-21.02.2021:

Piątek, 19.02.2021:

16:00 – 21:00 – Rejestracja załóg oraz badania kontrolne pojazdów. Klasy: Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Sport, Super Sport.

Hostel Kleczewska Malta

ul. Górnicza 1

62-540 Kleczew (woj. wielkopolskie)

Sobota, 20.02.2021:

7:30 – Rejestracja

(Hostel Kleczewska Malta, ul. Górnicza 1

62-540 Kleczew (woj. wielkopolskie)

8:30 – Odprawa, klasy: SSV, SSV Turbo, Sport, Super Sport. Okrążenie zapoznawcze, klasy: SSV, SSV Turbo, Sport, Super Sport.

9:00 – Prolog dla klas: SSV, Sport, Super Sport. Ostateczna godzina wjazdu do strefy startu dla klas: SSV, Sport, Super Sport. Załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, nie wezmą udziału w prologu.

9:30 – Prolog dla klasy SSV Turbo. Ostateczna godzina wjazdu do strefy startu dla klasy SSV Turbo. Załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, nie wezmą udziału w prologu.

10:00 – 60 minutowy wyścig dla klas: SSV, Sport, Super Sport.  Jest to ostateczna godzina wjazdu do strefy startu dla podanych klas. Na załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, zostanie nałożona kara czasowa określona w komunikacie.

11:30 – 50 minutowy wyścig dla klasy SSV Turbo. Ostateczna godzina wjazdu do strefy startu dla podanej klasy. Na załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, zostanie nałożona kara czasowa określona w komunikacie.

13:00 – Odprawa i okrążenie zapoznawcze dla klas: Quad 2×4 i Quad 4×4.

13:30 – 120 minutowy wyścig dla klas: Quad 2×4 i Quad 4×4.  Wjazd do strefy startu dla klas Quad 2×4 i 4×4. Na zawodników, którzy nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, zostanie nałożona kara czasowa określona w komunikacie.

16:00 – Uroczyste zakończenie dla klas: Quad 2×4 i Quad 4×4.

Niedziela, 21.02.2021:

9:00 – Okrążenie zapoznawcze, klasy: SSV, Sport, Super Sport.

9:30 – 60 minutowy wyścig dla klas: SSV, Sport, Super Sport. Ostateczna godzina wjazdu do strefy startu dla klas SSV, Sport, Super Sport. Na załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, zostanie nałożona kara czasowa określona w komunikacie.

10:45 – Okrążenie zapoznawcze dla klasy SSV Turbo.

11:15 – 50 minutowy wyścig dla klasy SSV Turbo. Ostateczna godzina wjazdu dla klasy SSV Turbo. Na załogi, które nie pojawią się na starcie w wyznaczonym czasie, zostanie nałożona kara czasowa określona w komunikacie.

13:00 – Uroczyste zakończenie dla klas: SSV, SSV Turbo, Sport, Super Sport.

Zapisy:

Hostel Kleczewska Malta

ul. Górnicza 1

62-540 Kleczew (woj. wielkopolskie)

Baza zawodów i park maszyn:

Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie

https://goo.gl/maps/tYcdmVkcD3WyFagy6

Regulamin:

http://super-rally.eu/regulamin

Klasy:

Quad 2×4

Quad 4×4

SSV

SSV Turbo

Sport

Super Sport

Rejestracja:

https://super-rally.eu/pl/events/view/i1076-i-runda-orlen-super-race-kleczew

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebooku: www.facebook.com/super.rally4x4

(źródło: informacja prasowa SUPER RACE & SUPER RALLY)

Napisz komentarz