News, Rajd Dakar

Polacy w Rajdzie Dakar 2020 – stan na 16.10.2019

Najbliższa, już 42 odsłona najtrudniejszego wyścigu terenowego na świecie, odbędzie się już 5 stycznia 2020, po raz pierwszy w Azji, a konkretniej w Arabii Saudyjskiej. Na tę chwilę oficjalnie do Rajdu Dakar zgłosiło się 9 Polaków, którzy już na początku Nowego Roku wezmą udział w tym wyzwaniu. Jednak z pewnością ta lista poszerzy się o co najmniej kilka nazwisk.

W kategorii motocykli pewny już jest start w Rajdzie Dakar młodych wilków z Orlen Teamu, czyli Adama Tomiczka i Macieja Giemzy. Dwójka polskich kierowców przygotowywała się do wyścigu w Rajdzie Maroka, zajmując odpowiednio 17 i 20 miejsce. W ostatniej odsłonie legendarnego Rajdu Dakar brał udział na quadzie Kamil Wiśniewski i zajął 6 pozycję. Nasz reprezentant znajduje się w ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, a potwierdził to w Maroku, gdzie stanął na trzecim stopniu podium i zapewne marzy mu się podobny rezultat na trasach w Arabii Saudyjskiej. W kategorii samochodów udział swój potwierdził też Jakub Przygoński z ORLEN X-Raid Teamu. Polak na pewno będzie chciał poprawić swój wyczyn z 2019 roku, gdzie finiszował czwarty, a pomóc ma w tym belgijski pilot Tom Colsoul. W Dakarze jako „co-drivera” zobaczymy Sebastiana Rozwadowskiego pilotującego Litwinowi Benediktasowi Vanagasowi. Na saudyjskich drogach nie zabraknie duetu Aron Domżała z Maciejem Martonem z Ovedrive Toyota. W kategorii SxS zobaczymy Macieja Domżałę i Rafała Martona Xtremeplus Polaris Factory Team.

Wciąż czekamy na oficjalny komunikat potwierdzający udział jednego z dwóch polskich triumfatorów w Rajdzie Dakar – Rafała Sonika na quadzie. Z naszych informacji zobaczymy też w Arabii Saudyjskiej duet Jarosław Kazberuk z Robert Szustowskim. Reprezentanci R-Six Team nie podjęli jeszcze decyzji, czy to będzie spektakularny powrót do ścigania się w ciężarówce, czy też znanym z występów w Pucharze Świata Fordem Raptorem w kategorii samochodów.

Napisz komentarz