Inne Rajdy, News

Prolog trzeciej rundy Saudi Toyota Desert Rally Championship został odwołany.

Organizatorzy Al Ula-Neom Cross Country Rally, czyli trzeciej rundy Saudi Toyota Desert Rally Championship, odwołali dzisiejszy prolog wyścigu. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się jutro, gdy zawodnicy będą mieli do pokonania 211-kilometrowy odcinek specjalny. Rajd skończy się w najbliższą sobotę.

Ciekawostką będzie na pewno debiut auta, w jakim wystartują Fernando Alonso i Marc Coma na Dakarze 2020, czyli Toyoty Hilux. O to, co miał do powiedzenia dwukrotny mistrz świata Formuły 1 przed odbywającym się w Arabii Saudyjskiej wyścigiem:

Fernando Alonso: „Jesteśmy w tu, aby wziąć udział w trzeciej rundzie wyścigu. To mój pierwszy pobyt w Arabii Saudyjskiej. Odkrywam kraj i teren, którego spodziewamy się podczas rajdu Dakar w styczniu. Wspaniale jest mieć możliwość ścigania się w Arabii Saudyjskiej podczas naszych dalszych przygotowań. To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale nie mogę się już doczekać. Marc i ja mogliśmy tutaj dokonać testów, ponieważ mamy zupełnie nowy samochód. Ukończyliśmy odcinek próbny, aby upewnić się, że wszystko działa, bo będziemy używać tego samego samochodu podczas Rajdu Dakar. Dlatego bardzo ważne jest, aby upewnić się, że jesteśmy w 100% gotowi ”.

Napisz komentarz