News, Rajd Dakar

R-Six Team na okładce prestiżowego Yachting World!

Miła niespodzianka spotkała naszą eksportową drużynę R-Six Team. Polska ekipa specjalizująca się w rajdach terenowych i regatach znalazła się na okładce prestiżowego magazynu „Yachting World”!

„Yachting World” to ceniony na całym świecie magazyn piszący o żeglarstwie i jachtingu wydawany od 1894 roku w Wielkiej Brytanii. Jednak aż 65 procent czytelników tego prestiżowego periodyku jest spoza „Wysp”. Tym bardziej warto docenić, że na okładce sierpniowego wydania „YW” znalazła się się drużyna R-Six Team z Jarosławem Kazberukiem i Robertem Szustkowskim na czele. Na zdjęciu widać katamaran HH66, na którym polska załoga wygrywała między innymi Multihull Cup 2016 na Majorce czy Antigua Sailing Week w 2017 i 2018 roku.

Obecność na okładce „Yachting World” to dobry prognostyk na przyszłość, gdyż polska załoga ma w planach powrót na wodę. Jak powiedział nam Robert Szustkowski: – Chcę wrócić na drogę adrenaliny i przygody w regatach Rolex Middle Sea Race 2020. To prestiżowe zawody organizowane przez Royal Malta Yacht Club i Royal Ocean Racing Club od 1968 roku. Regaty rozpoczynają się na wodach Malty, uczestnicy mają do przepłynięcia 607 mil (977 km) i muszą okrążyć Sycylię w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Cały wyścig kończy się tam, gdzie się zaczynał, czyli na Malcie.

 

Napisz komentarz