News, Nie tylko rajdy, Rajd Dakar

R-Six Team znowu na podium!

Rajdowo-żeglarska grupa sportowa R-Six Team tym razem zameldowała się w Grecji, gdzie rozgrywane były prestiżowe regaty AEGAN600. Jak się okazało, polska ekipa pod przywództwem Roberta Szustkowskiego dokonała niezwykłego wyczynu i po raz siedemnasty z rzędu znalazła się na podium zawodów żeglarskich, konkretnie na drugim miejscu w klasie wielkokadłubowców. Ten sukces nie przyszedł bez trudu, nie obyło się bez małych awarii i drobnych błędów, ale finalnie dobra passa została podtrzymana.

Polska załoga R-Six Team składzie: Robert Szustkowski, Alex Szustkowski, Filip Pietrzak, Jacek Wysocki, Jarek Kazberuk, Adam Skomski, Igor Szrubkowski, Grzegorz Goździk i Robert Janecki za sterami 20-metrowego katamarana typu HH66 w regatach AEGAN600 dookoła greckich wysp po raz kolejny pokazała klasę. Tym razem reprezentanci Polski dopłynęli z drugim wynikiem i było to dla nich siedemnaste podium z rzędu. Jak możemy przeczytać na oficjalnym fanpage’u R-Six Team:

Ciekawa i trudna trasa. Silny wiatr dodatkowo dołożył nam do tej skali trudności. Wiele godzin halsowania w wietrze 30kt+. Były też bezwietrzne “parkingi”, w cieniu wysokich greckich wysp. Regaty pożeglowaliśmy poprawnie, bez większych błędów, na miarę możliwości jachtu. Bez strat w sprzęcie, co jak już wiemy, nie wszystkim się udało.
Kolejne regaty, to coroczne Multihull Cup pod koniec sierpnia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.

Napisz komentarz