News, Rajd Dakar

Rafał Sonik nominowany w kategorii Sportowiec Małopolski 2019

Szykujący się do startu w Rajdzie Dakar Rafał Sonik został nominowany przez Gazetę Krakowską w kategorii Sportowiec Małopolski 2019. To duże wyróżnienie dla polskiego kierowcy, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze dwa lata temu podczas Dakaru 2018 Sonik doznał poważnej kontuzji kolana.

Niemniej po urazie nasz reprezentant wrócił silniejszy i w tym sezonie prezentuje się znakomicie. Wygrał już Puchar Świata FIM i Puchar Świata Weteranów na quadzie, a teraz będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w odbywającym się w Arabii Saudyjskiej Rajdzie Dakar. Kilka dni temu, o czym informowaliśmy, organizatorzy wyścigu przyznali kierowcy “jedynkę” na liście startowej, ale dzisiaj dokonała się korekta po zgłoszeniu Ignacio Casale do udziału w legendarnym maratonie (Chilijczyk wystąpi z numerem 250, Polak z 251). Mimo tego najważniejsza będzie kolejność na mecie saudyjskiej imprezy. Z pewnością Rafał Sonik podejmie rękawice i powalczy o to, by sięgnąć po “jedynkę” na podium tego prestiżowego rajdu.

(źródło: https://gazetakrakowska.pl/sportowiec-malopolski-2019-wybieramy-najpopularniejszych-juniorow-sportowcow-trenerow-i-druzyny-w-malopolsce-trwa-glosowanie/ar/c2-14484231 )

Napisz komentarz