News, Rajd Dakar

Rajd Dakar: Przygoński czwarty, triumf Al-Attiyaha

Jakub Przygoński (Mini) zajął 4. miejsce w rywalizacji kierowców samochodów 41. Rajdu Dakar. Wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota). To najwyższe miejsce Polaka i jego belgijskiego pilota Toma Colsoula w karierze. Dla Al-Attiyaha było to trzecie zwycięstwo w Rajdzie Dakar. Drugie miejsce zajął Hiszpan Nani Roma (Mini), a trzeci był Francuz Sébastien Loeb (Peugeot). Na 11. pozycji rajd ukończyła litewsko-polska załoga Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski (Toyota). Aron Domżała i Maciej Marton wycofali się z rajdu ponieważ nie zdołali wydobyć swojej Toyoty z rozpadliny, w której znaleźli się tuż przed końcem 6. etapu.

W rywalizacji motocyklistów zwyciężył Australijczyk Tony Price (KTM), który wyprzedził Austriaka Matthiasa Walknera (KTM) i Brytyjczyka Sama Sunderlanda. Najlepszy z Polaków – Adam Tomiczek (KTM) dojechał na 16. miejscu. Maciej Giemza (KTM) nie ukończył rajdu z powodu awarii silnika.
Wśród kierowców quadów do mety najszybciej dojechał Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso (Yamaha). 8. był Kamil Wiśniewski (Can-Am).


Rywalizację ciężarówek wygrała Rosyjska załoga Eduard Nikołajew, Jewgienij Jakowlew, Władimir Rybakow (Kamaz). Drugie miejsce zajęli ich rodacy Dmitrij Sotnikow, Dmitrij Nikitin, Ilnur Mustafin (Kamaz). Na trzecim miejscu wyścig zakończył Dariusz Rodewald, który wraz z Holendrem Gerardem de Rooy’em i Hiszpanem Moisesem Torrallardoną jechali ciężarówką Iveco.


Do mety nie dojechali także jadący lekkim pojazdem SxS Maciej Domżała i Rafał Marton oraz startujący w tej samej kategorii Szymon Gospodarczyk – pilot meksykańskiego kierowcy Santiago Creeli Garza Riosy.

Źródło: wiadomosci.com

Napisz komentarz