Inne Rajdy, News

Rajd Kataru: drugi czas Kuby Przygońskiego na skróconym odcinku specjalnym

Załoga ORLEN Team w składzie Przygoński, Gottchalk zajęła 2. miejsce na 4. odcinku specjalnym, który został skrócony z powodu silnego wiatru i burzy piaskowej. Drugi z zaplanowanych na środę oesów odwołano. Przed ostatnim dniem rywalizacji jadący Toyotą Hilux zespół utrzymuje 3. Pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warunki atmosferyczne panujące rano na trasie czwartego etapu rajdu Kataru postawiły start zawodników pod znakiem zapytania. Organizatorzy przesuwali rozpoczęcie rywalizacji, by po spotkaniu z zawodnikami podjąć decyzję o skróceniu odcinka specjalnego z pierwotnych 220 km do 120 km. Odwołano również 5. oes o długości 125 km. Przygoński i Gottschalk zachowali wobec tych trudności spokój i na krótkim dystansie uplasowali się tuż za Saudyjczykiem Yazeedem Al-Rajhim (Toyota Hilux).

Organizatorzy zastanawiali się, czy w ogóle puścić dzisiejszy odcinek, bo nie mogły latać helikoptery medyczne. Na szczęście wspólnie za zawodnikami ustalono, że przejedziemy skróconą trasę. Na odcinku panował silny wiatr, ale widoczność była dosyć dobra. Wiatr odczuwaliśmy nawet w samochodzie i w zależności od jego kierunku, jechaliśmy wolniej lub szybciej – powiedział Przygoński.

Załoga ORLEN Team straciła do Al-Rajhi’ego 2.34 min. W starciu trzech Toyot najwolniejszy tego dnia okazał się Nasser Al-Attiyah.

Mieliśmy dziś dobre tempo. Dogoniliśmy Nassera i go wyprzedziliśmy. Później niestety przebiliśmy oponę, więc musieliśmy szybko zmienić koło i kontynuować jazdę. Dziś druga pozycja, więc zadanie wykonane – dodał kierowca ORLEN Team.

Przed ostatnim dniem rajdu Kataru prowadzi Nasser Al-Attiyah, przed Yazeedem Al-Rajhim i załogą ORLEN Team. Przygoński i Gottschalk tracą do lidera ponad 2 godz., a do drugiego miejsca prawie 45 min W czwartek zawodnicy pokonają odcinek o długości 254.58 km z metą w Ash Shafallahiyah.

TOP 10 rajdu Kataru po czwartym etapie:

Miejsce

Załoga

Pojazd

Czas

1.

AL-ATTIYA/BAUMEL

Toyota Hilux

9:36:06

2.

ALRAJHI/ORR

Toyota Hilux

+1:16:06

3.

PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK

Toyota Hilux

+2:00:59

4.

AL MOHANNADI/DELAUNAY

POLARIS RZR 1000 TURBO

+2:46:44

5.

AL-KUWARI/LUCCHESE

CANAM MAVERICK X3

+2:57:51

6.

ALSAIF/OBAID

CANAM X3 2019

+3:11:10

7.

WOROBIEW/SZUBIN

OT3 OVERDRIVE

+3:23:29

8.

KOOLEN/BRUYNKENS

OT3 OVERDRIVE

+3:25:48

9.

SZALAY/BUNKOZCI

OPEL GRANDLAND X

+3:50:55

10.

SZMOTIEW/RUDNICKIJ

CANAM MAVERICK

+5:40:16

Napisz komentarz