Inne Rajdy, News

Rallye du Maroc odwołany, więc najważniejszy sprawdzian przed Dakarem odbędzie się w Andaluzji

Rajd Maroka od lat był ostatnim, najpoważniejszym sprawdzianem przed Dakarem. Rallye du Maroc był naprawdę ważnym wydarzeniem w offroadowym kalendarzu, ale 2020 rok rządzi się swoimi prawami. Gdy karty rozdaje koronawirus, to nie ma żartów i niestety organizatorzy musieli anulować planowane na październik zawody. Z powodu COVID-u właśnie. Jednak życie nie znosi próżni, więc David Castera przenieśli rajd do Andaluzji.

Próba generalna przed Dakarem zawsze odbywała się w Maroko, ale nie tym razem. Prestiżowy i ceniony przed kierowców Rallye du Maroc został odwołany z powodu koronawirusa i organizatorzy, firma ODC Events z Davidem Casterą na czele, musieli poszukać innego miejsca. Padło na Andaluzję. W dokładnie tym samym terminie co odwołany RdM organizatorzy zaplanowali na południu Hiszpanii rajd, który będzie najważniejszym sprawdzianem przed Dakar Rally. Zacznie się prologiem 6 października, a następnie rozegrane zostaną cztery etapy po około 300 km w dniach 7-10 października. Na trzech z nich przewidziano dwa oesy po około 120-150 km. Drugi etap będzie zawierał 300-kilometrowy odcinek specjalny. Trasa ma być utajniona, a wszystko to ze względów bezpieczeństwa – żeby kibice nie pojawili się przy drodze.

Na tę chwilę nie mamy jeszcze za wiele informacji o potencjalnych uczestnikach, ale wiemy, że będzie możliwość wywalczania przez debiutantów zwolnienia z wpisowego na Dakarze. Będzie to tak zwane „Challenge Road to Dakar”, które miało być jedną z nagród w Rallye du Maroc.

Napisz komentarz