Inne Rajdy, News

Raylle du Maroc – ostatni poważny sprawdzian przed Dakarem.

Bardzo mocno będzie obsadzony tegoroczny Rajd Maroka, który będzie odbywał się w dniach 4-9 października. Dodatkową ciekawostką będzie fakt, że wystąpi w nim aż 14 Polaków, a wśród nich faworyci do wygranej tacy jak Jakub Przygoński.

Nazywany „Małym Dakarem” Rajd Maroka będzie gościł takie nazwiska jak: Nasser al-Attiyah (Toyota), Stephene Peterhansel (Mini Buggy), Martin Prokop (Ford Raptor), Carlos Sainz (Mini Buggy), Nani Roma (Borgward), Fernando Alonso (Hilux) czy wspomniany Kuba Przygoński – a to tylko kilka nazwisk, które wystąpią w Rallye du Maroc.

Bardzo ciekawy będzie też powrót po siedmiu latach do ścigania Jacka Czachora w klasie motocyklów. Ostatni start tego 52-letniego utytułowanego sportowca miał miejsce w Rajdzie Dakar 2013, później, od 2014 roku, Czachor był pilot w Toyota Hilux. Interesujący będzie też fakt, że wystąpi w duecie z 18-letnim Konradem Dąbrowski, synem Marka Dąbrowskiego, czyli jego wieloletniego partnera.

Rajd Maroka, uznawany za jeden z najtrudniejszych wyścigów, swój początek będzie miał 4 października w mieście Fez. Zawody będą trwały do 9 października, a uczestnicy będą mieli do pokonania prolog i oraz pięć etapów pustynnych o długości 1700 km oesowych a także blisko 800 km odcinków dojazdowych. Oprócz wspomnianych Jakuba Przygońskiego, Jacka Czachora i Konrada Dąbrowskiego zobaczymy innych reprezentantów Polski. Aron Domżała, w 2016 zdobywca Pucharu Świata w T3, wraca do UTV i utworzy załogę z Maciejem Martonem w Mavericku z South Racing. Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak powalczą Land Cruiserem w T2. Zobaczymy także Adama Tomiczka, Macieja Giemzę, Artura i Pawła Stasiaczków oraz Krzysztofa Jarmuża. Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski wystąpią w kategorii quadów.

(zdjęcie https://rallyemaroc.com)

Napisz komentarz