Africa Eco Race, Inne Rajdy, News

Reprezentanci Polski na Africa Eco Race

Już 4 stycznia ruszy 12 edycja Africa Eco Race, który odbywa na trasie zbliżonej do historycznego Rajdu Paryż-Dakar. Znamy już pełny skład Polaków, jaki stawi się na starcie tego maratonu.

Za kierownicą ciężarówki MAN TGA zasiądzie znana prezenterka TVP, aktorka oraz modelka Marcelina Zawadzka, u jej boku pilotować będzie siedmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar – Grzegorz Baran, mechanikiem zaś będzie Sebastian Greszka. Cała trójka pojedzie w barwach Farmopron Duust Team. W tej samej załodze na KTM-ach 450 pojedzie czwórka polskich motocyklistów. Legenda rajdów długodystansowych Jacek Czachor, Konrad Dąbrowski, Artur oraz Paweł Stasiaczkowie.

Wspomniani wyżej zawodnicy skupią się nie tylko na sportowym wyzwaniu. Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wyruszy w styczniu z Monte Carlo do Dakaru pod hasłem „Misja Uratuję Cię”, promując serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska. Misja „Uratuję Cię” jest związana z serwisem charytatywnym UratujeCie.pl, prowadzonym przez Caritas Polska. Na stronie internetowej serwisu można poznać historie podopiecznych, dla których prowadzone są zbiórki i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem Africa Eco Race Misja Uratuję Cię jest dotarcie do jak największej grupy potencjalnych darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych.

Napisz komentarz