Inne Rajdy, News

Robert Szustkowski i jego R-Six Team ponownie na regatowym podium.

Polscy kierowcy rajdowi, znani m.in. z Rajdu Dakar, odnieśli kolejny sukces w żeglarstwie. Załoga katamaranu R-SIX Team, z Robertem Szustkowskim na czele, zajęła trzecie miejsce w klasie wielokadłubowców oceanicznych w 10. edycji regat Les Voiles de St. Barth na Karaibach. Przy pełnym zaangażowaniu wszystkich zawodników i w duchu sportowej rywalizacji, nie obyło się bez drobnych kontuzji. Wybity bark i złamany kciuk, to przykład, jak niebezpieczna potrafi być żegluga, na dużym oceanicznym jachcie

Rozgrywane u wybrzeży wyspy St. Barth regaty wygrali Amerykanie, płynący jachtem Fujin. Polski zespół, który reprezentowali Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Jacek Wysocki, Filip Pietrzak, Tomasz Januszewski i Robert Janecki, do końca walczył o drugie miejsce z inną jednostką płynącą pod flagą Stanów Zjednoczonych – Flow.

Aktualnie R-Six Team kontynuuje serię startów na Karaibach, biorąc udział w regatach Antigua Sailing Week, które polscy rajdowcy wygrywali już dwukrotnie.

– Zawsze dobrze jest wrócić na Karaiby. Panują tu wyśmienite warunki żeglarskie – mówił, jeszcze na starcie Les Voiiles de St.Barth 2019, Jarosław Kazberuk. – Cieszymy się, że już na początku regat na Antidze udało nam się wygrać dwa starty. Czujemy oddech konkurencji, ale nie zamierzamy oddawać pierwszego miejsca już do końca – dodaje Kazberuk

Jarosław Kazberuk i Tomasz Januszewski

Antigua Sailing Week to ostatnie karaibskie regaty dla Polaków. Po nich rajdowa część R-SIX Team zamieni sztormiaki na kombinezony, a morskie fale na piach i kurz, rozpoczynając przygotowania do Rajdu Dakar 2020 w Arabii Saudyjskiej.

Napisz komentarz