News, Rajd Dakar

Sebastian Rozwadowski jednak wystąpi w Rajdzie Dakar!

Kilka dni temu informowaliśmy, że start na Dakarze pilota Sebastiana Rozwadowskiego i kierowcy Benediktasa Vanagasa jest zagrożony z powodu wycofania się w ostatniej chwili sponsora – firmy General Financing. Na szczęście ta historia miała swój happy end i polsko-litewski duet zobaczymy w styczniu w Arabii Saudyjskiej!

Po nagłym wycofaniu się sponsora nastąpiły gorączkowe poszukiwania nowego partnera, gdyż pozostawało naprawdę bardzo niewiele czasu do styczniowego Rajdu Dakar. Z pomocą przyszła estońska firma inBank, czyli bank wkraczający na litewski rynek. Na dzisiejszej oficjalnej konferencji, która odbyła się w hotelu Hilton Garden Inn w Wilnie, została zaprezentowana już obrandowana Toyota Hilux, jaką pojadą na Dakarze Vanagas z Rozwadowskim. W związku z tym cały dochód z publicznej zbiórki, którą spontanicznie zorganizowano, by duet w wystąpił na styczniowej imprezie, został przeznaczony na cele charytatywne. Zebrana kwota liczyła 15 013 euro.

W zeszłym roku Polak i Litwin zajęli 11 miejsce w Rajdzie Dakar, a do pierwszej 10 zabrakło im ledwie 5 sekund. W najbliższej edycji, jak wspominał na konferencji Vanagas, reprezentanci Teamu Pitlane zamierzają poprawić ten wynik. Oprócz nich do załogi dołączą debiutujący na Dakarze Litwini Eisvydas Juškauskas i Aisvydas Paliukėnas, którzy pokierują drugim Hiluksem.

Napisz komentarz