Inne Rajdy, News

Sebastien Loeb ledwie wrócił z Dakaru i od razu wygrał Rajd Monte Carlo!

Ledwie rozpoczął się 2022 rok, a Sebastien Loeb dokonał wielkich rzeczy. Nie dość, że zwyciężył w rajdzie Monte Carlo, to dokonał tego po raz 8! I był to jego 80 wygrana w karierze.

Wygrana w prestiżowym rajdzie Monte Carlo nie była jedynym osiągnięciem francuskiego kierowcy. Jak wspominaliśmy na wstępie, było to też jego 80 zwycięstwo w imprezach zaliczanych do mistrzostw świata. Loeb wieku 47 lat został też najstarszym triumfatorem w zawodach WRC. A trzeba tu koniecznie dodać, że Francuz od 2012 roku startuje w mistrzostwach świata tylko okazjonalnie. Dziewięciokrotny zdobywca tytułu MŚ dokonał tego wszystkiego przesiadając się do hybrydy, Forda Puma Rally1. A do tego było to świeżo po powrocie z Dakaru, gdzie Sebastien Loeb zajął drugie miejsce.

Francuz świeżo po powrocie z najtrudniejszego rajdu na świecie nie próżnował i od razu wystartował w Monte Carlo, gdzie ostatecznie zwyciężył już po raz 8, wyrównując rekord Sebastiena Ogiera. Ogier zresztą do końca rywalizował z Loebem o pierwszą lokatę, ostatecznie finiszując na drugim miejscu ze stratą ledwie 10,5 sekundy. Trzeci był Irlandczyk Craig Breen, który, podobnie jak triumfator, prowadził hybrydowego Forda Puma Rally1. Ciekawostką było to, że 47-letni Francuz jechał z nowym pilotem, 50-letnią rodaczką Isabelle Galmiche, dla której były to pierwsze tego typu zawody na tak wysokim szczeblu.

Napisz komentarz