News, Rajd Dakar

Sensacyjna etapowa wygrana Lindnera, Sonik na podium Rajdu Dakar, triumf Casale

Nie było niespodzianki na ostatnim 167-kilometrowym odcinku specjalnym podczas 13 dnia zmagań w Arabii Saudyjskiej. Ignacio Casale spokojnie utrzymał prowadzenie w „generalce” i sięgnął po raz trzeci w karierze po wygraną w Rajdzie Dakar. Drugi był Francuz Simon Vitse. Dla nas jednak najważniejszymi informacjami było trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji supermaratonu dla Rafała Sonika oraz kapitalna postawa Arkadiusza Lindnera, który w swoim dakarowym debiucie zdobył etapowe zwycięstwo! Był to trzeci dzień z rzędu, w którym Polacy byli najszybsi na odcinku. Dwa dni temu najlepszy był Kamil Wiśniewski, wczoraj Rafał Sonik, a dziś Arkadiusz Lindner! Dodatkowo Wiśniewski zajął świetną, piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy oes reprezentant Orlen Teamu ukończył z 6 czasem (nie licząc zawodników startujących w ramach „Dakar experience”). Arkadiusz Lindner w swoim debiutanckim, pełnym wrażeń Rajdzie Dakar był 12 w ogólnym rankingu.