News, Nie tylko rajdy

Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN nominowani w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku

Szeroka grupa lekkoatletów trenujących i startujących w barwach Grupy Sportowej ORLEN znalazła się wśród nominowanych do nagrody Najlepszego Sportowca Polski 2019. Wśród nich: lekkoatleta Paweł Fajdek, kierowca ORLEN Teamu Jakub Przygoński, kolarz torowy Mateusz Rudyk, siatkarz reprezentacji Polski Wilfredo Leon, członek żużlowej reprezentacji Polski Bartosz Zmarzlik, skoczek o tyczce Piotr Lisek oraz cała żeńska sztafeta 4x400m – Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic. Na ich kandydatury można głosować do 3 stycznia 2020.

Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN od początku roku dysponują równą, wysoką formą, którą potwierdzali między innymi podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce (Polacy wygrali klasyfikację medalową z 5 złotymi i 2 srebrnymi medalami na koncie), Drużynowych Mistrzostw Europy rozegranych w Bydgoszczy (1. miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz 17. Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce rozegranych w Doha (nasi lekkoatleci przywieźli stamtąd 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe medale).
Inponujący sezon miała również reprezentacja siatkarzy. Wywalczyli oni kwalifikację olimpijską, brązowy medal Mistrzostw Europy, srebro w Pucharze Świata oraz brązowy medal w Lidze Narodów.

Mateusz Rudyk to utalentowany polski kolarz torowy, uznany za odkrycie roku 2017/2018, który jako pierwszy Polak wywalczył medal na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Ma również na swoim koncie złoty medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowym oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w sprincie indywidualnym.

Kroku lekkoatletom dotrzymywali również przedstawiciele motorsportu. Tutaj na pierwszy plan wybija się postać Bartosza Zmarzlika, żużlowca gorzowskiej Stali, który 5 października tego roku świętował swój największy dotychczasowy sukces w karierze, zostając indywidualnym mistrzem świata. Zmarzlik był też najskuteczniejszym polskim zawodnikiem PGE Ekstraligi w sezonie 2019. Zawodnik jest także członkiem wspieranej przez ORLEN żużlowej reprezentacji Polski, która w 2019 roku wywalczyła srebrny Medal w rozgrywkach Speedway of Nations.
Kuba Przygoński z ORLEN Team zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w rajdach Baja oraz został wicemistrzem Polski w drifcie. 10 razy stawał na podium różnych zawodów, startując w trzech cyklach motorsportowych.

Głosować można za pomocą kuponów z „Przeglądu Sportowego” oraz „Faktu”, poprzez SMS, a także co 24 godziny na oficjalnej stronie Plebiscytu. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 4 stycznia 2020.

Napisz komentarz