News, Rajd Dakar

Toyota bierze na poważnie plany Alonso. Hiszpan coraz bliżej startu w Dakarze

Fernando Alonso ma brać pod uwagę występ w Rajdzie Dakar. Na taką ewentualność zamierza przygotować się Toyota. – Jego umiejętności są wyjątkowe, to jeden z najlepszych kierowców na świecie – twierdzi Glyn Hall, szef terenowego programu Toyoty.

To już nie są tylko plotki. Toyota nakreśliła konkretny plan, aby przygotować Fernando Alonso do startu w Rajdzie Dakar. Hiszpan ma w lutym odbyć testy modelu Hilux przy wsparciu Nassera Al-Attiyaha, który w tym momencie przewodzi stawce w Dakarze. Później 37-latek dokończy sezon w WEC i podejmie próbę zdobycia “potrójnej korony” w motorsporcie, rywalizując w Indianapolis 500.

Toyota ma być gotowa na wypadek, gdyby po występie w Indy hiszpański kierowca zakomunikował chęć startu w Dakarze. – Mieliśmy już podobną sytuację z Ginielem de Villiers. Był czterokrotnym mistrzem w samochodach turystycznych i nigdy nie jeździł w terenie, po czym w 2003 roku zajął piąte miejsce w debiucie w Dakarze. Wszystko jest możliwe, ale to nie jest łatwy rajd – powiedział Glyn Hall, szef programu terenowego Toyoty.

Dla Japończyków bardzo ważny będzie test Alonso za kierownicą Hiluxa, do którego ma dojść w RPA. – Dojdzie do niego w kontrolowanym środowisku. Wszystko po to, aby obie strony zorientowały się jakie są ich możliwości. Bo może się okazać, że nie przypadnie to Fernando do gustu, albo też przygotowania do Dakaru zajmą mu za dużo czasu – dodał Hall.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Napisz komentarz