News, Rajd Dakar

Uczestnicy rajdu Dakar z ważnym przesłaniem w czasie panującego koronawirusa

Jeszcze w styczniu ekscytowaliśmy się finiszem Rajdu Dakar, który odbywał się w Arabii Saudyjskiej, ale teraz, ledwie dwa miesiące później, świat musi stawić czoła pandemii koronawirusa SARS-Cov-19 i wszelkie sportowe emocje musiały zejść na dalszy plan. Odwoływane są mecze, zawody, wyścigi, ale też rajdy terenowe. I to na niemal każdej długości i szerokości geograficznej. W tym szczególnym czasie, gdy światowe rządy apelują o rozwagę i w miarę możliwości pozostanie w domach, ważny jest też głos sportowców, którzy dzięki swoim zasięgom w mediach społecznościowych mogą dotrzeć do wielu ludzi ze swoim przekazem.

Tego nie brak też wśród uczestników Dakaru, którzy bardzo poważnie podeszli do sprawy i korzystają z tych narzędzi, jakim niewątpliwie są media społecznościowe, i dzięki temu mogą komunikować się ze swoimi fanami z ważnym tematem.

Reprezentanci ORLEN Teamu w tym szczególnym czasie zachęcają, by przyłączyć do akcji #zostanwdomu, ale też apelują, by podczas tankowania na stacjach paliwowych, by uniknąć zarazków, używać jednorazowych rękawiczek.

Nie tyczy się to tylko polskich reprezentantów. Fernando Alonso, który za sobą miał bardzo udany debiut w Dakarze, również zachęcał zwłaszcza swoich rodaków do ograniczenia wyjść z domu w ramach akcji #mequedoencasa (z hiszp. zostaję w domu)

Mimo że sytuacja jest niewesoła, również, podobnie jak Sam Sunderland, liczymy na to, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Jak napisał u siebie na instagramie Brytyjczyk:

Jak proste może być życie w zależności od tego, gdzie jesteś, Wczoraj byłem na pustyni i martwiłem się światem, a dziś cały dzień spędziłem podróż do domu, widząc cały ten chaos i strach na twarzach ludzi w maskach; i wszystkie te przerażające historie w Internecie. Uważajcie tam, moi przyjaciele, i mam nadzieję, że wszystko wkrótce wrócimy do normy!

I my również trzymamy za to kciuki.

Napisz komentarz