News, Rajd Dakar

Konferencja prasowa Rajdu Dakar w Paryżu – najciekawsze komentarze zawodników, na gorąco

Dzisiaj w Paryżu odbyła się oficjalna konferencja prasowa firmy ASO – organizatora Rajdu Dakar, gdzie był przedstawione oficjalne trasy i numeracja dla zawodników. O nadchodzącym wydarzeniu wypowiadali się liczni uczestnicy. Specjalnie dla Was zebraliśmy najciekawsze komentarze:

Robert Szustkowski: Wracamy na trasy Rajdu Dakar po przerwie. Organizator dał nam bardzo wysoki numer – 510 i jest to niespodzianka. Za nami Rosjanie, za nami KAMAZ, bardzo nas to cieszy, ponieważ nigdy tak wysoko nie byliśmy. Najwyraźniej organizatorzy docenili nasz dorobek i doświadczenie zdobyte w poprzednich startach.

Nasser Al-Attiyah: Lokalizacja się zmieniła, ale Dakar to wciąż Dakar. Nadal będzie trudny, wiemy o tym. Nawet mimo wygranej, rok temu, uważam, że wciąż możemy się wiele nauczyć. Jest wielu dobrych kierowców, jedynym sposobem na pozostanie na czele, jest utrzymywanie najwyższego poziomu każdego dnia rajdu.

Stéphane Peterhansel: Dla nas wyścig rozgrywany w Arabii Saudyjskiej będzie naprawdę interesujący. Poznałem trochę ten kraj podczas wyścigu motocyklowego, który odbyłem dawno temu. Pamiętam piękne krajobrazy. Jestem pewien, że to będzie idealna sceneria na Dakar. Dużo pustynnych i otwartych przestrzeni, wiele możliwości.

Andrea Peterhansel: Im bardziej zbliżamy się do Dakaru, tym bardziej jestem podekscytowana. Patrzyłam, jak jest na pustyni w Arabii Saudyjskiej i otrzymujemy coraz więcej informacji o niej. Z tego, co widziałem, ten Dakar będzie dużym wyzwaniem dla wszystkich.

Carlos Sainz: Wiemy, że na tym rajdzie dni będą długie. Wytrzymałość będzie istotnym czynnikiem podczas wyścigu. Zawsze dni na Dakarze ciągnęły się bardzo długo, ale w tym roku myślę, że będą jeszcze trochę dłuższe. Moja metoda zawsze polegała na przygotowaniu się na najgorsze. W ten sposób, cokolwiek się stanie, jesteś przygotowany.

Giniel de Villiers: Byłem pierwszym zwycięzcą, kiedy Dakar pojechał do Ameryki Południowej, więc miejmy nadzieję, że mogę być pierwszym zwycięzcą w Arabii Saudyjskiej! Szanse stają się bardziej wyrównane, gdy jest to nowe wyzwanie dla wszystkich. Widzę, że teren jest ładny, myślę, że dobrze nam pasuje. Postaramy się pojechać jak najlepiej i zobaczymy, co się stanie.

Toby Price: Cel na 2020 rok jest taki sam jak zawsze, taki sam jak na poprzednie lata. Zawsze chcemy zakończyć na szczycie, w każdym wyścigu, w którym weźmiemy udział, ale szczególnie na Dakarze. Celem jest także dojechanie do końca rajdu w jednym kawałku.

Sam Sunderland: Nie mogę zaprzeczyć, że znam ten region bardzo dobrze, gdyż żyłem tam przez 12 lat. Poza kwestią wyścigu znam także życie w Arabii Saudyjskiej, więc myślę, że to może mi pomóc. Takie proste rzeczy jak wiedza, jakiego rodzaju posiłków można się spodziewać, mogą być bardzo pomocne.

Matthias Walkner: Spodziewam się, że teren będzie mniej więcej taki sam, jak w Ameryce Południowej. Spędziłem większość tego roku na leczenie kontuzji. Na szczęście, po kilku miesiącach, znowu jestem w formie i ciężko pracowałem, aby wrócić na motor. Wspaniale jest wiedzieć, że cała ta tytaniczna praca się opłaciła.

Luciano Benavides: Pochodzę z Argentyny, wiadomo, że są rzeczy, za którymi tęsknię teraz, gdy Dakar przeniósł się z Ameryki Południowej. Jednak wyścigi z dala od domu dają dodatkową nutkę ekscytacji, co może być dla mnie pozytywne.

Laia Sanz: Jestem bardzo podekscytowana, myślę, że Dakar potrzebował tej zmiany. Oczywiście wszyscy bardzo lubiliśmy Amerykę Południową, ale zawsze dobrze jest odkryć coś nowego. Te miejsca będą dla nas wszystkich nieznane. Z tego powodu myślę, że Dakar 2020 będzie jednym z najlepszych wyścigów, jakie kiedykolwiek się odbyły.

Eduard Nikolaev: Dakar przenosi się na nowy kontynent i wszyscy czekamy na to, co nas czeka. Z pewnością będzie bardzo nieprzewidywalny. Teren może być podobny do afrykańskich Dakarów – nie tyle chodzi o ilość wysokich wydm jak w Peru, bardziej o skaliste tereny jak w Maroku. Jesteśmy przygotowani na trudną trasę.

Dmitry Sotnikov: W tym Dakarze przechodzimy na automatyczną skrzynię biegów. Widzimy poważne zalety, a automatyczne skrzynie biegów zyskują popularność wśród konkurentów na wyścigu. Nigdy nie przestajemy ulepszać naszych ciężarówek.

Chaleco Lopez: Zdobywałem miejsca na podium w Dakarze trzykrotnie. Lecz teraz, w 2020 roku, warunki geograficzne się zmienią, będzie inaczej. Myślę jednak, że esencja Dakaru pozostanie bez zmian.

Ignacio Casale: Szkoda, że Ameryka Południowa traci ogromne wydarzenie, ale przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej dała mi zastrzyk dodatkowej motywacji. Istnieją nowe drogi do odkrywania, nowe wyzwania i nowe miejsca do poznania. Właśnie dlatego wszyscy zakochali się w tym sporcie.

Napisz komentarz