Rajd Dakar

Znane twarze na Rajdzie Dakar!

Miłośnicy Rajdu Dakar wiedzą, kim jest Stephane Peterhansel, Marc Coma, Carlos Sainz, Rafał Sonik czy Jacek Czachor. Jednak ten legendarny wyścig gościł nie tylko zawodowych kierowców, gdyż brali w nim udział celebryci, sławni biznesmeni czy też sportowcy osiągający sukcesy w innych dziedzinach, jak choćby Orzeł z Wisły Adam Małysz.

Naszego skoczka Adama Małysza nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, ale spośród znanych osób nie tylko on brał udział w Rajdzie Dakar. Jeden z faworytów najbliższej edycji Katarczyk Nasser Al-Attiyah oprócz ścigania się po bezdrożach i pustyniach brał czterokrotnie udział w Igrzyskach Olimpijskich (raz zdobywając brąz) w konkurencji skeet, czyli strzelaniu do rzutków. Innym ciekawym przypadkiem jest Andre Villas-Boas – jeden z najzdolniejszych portugalskich managerów piłkarskich, zdobywca Ligi Europy z FC Porto. W 2006 roku Rajd Dakar w Mitsubishi Parejo zwyciężył Luc Alphand – francuski narciarz alpejski, brązowy medalista mistrzostw świata oraz zdobywca Pucharu Świata w zjeździe.

Nie tylko sportowcy z innych dziedzin próbowali sił w Dakarze. Także osobowości z szeroko rozumianej kultury popularnej. Założyciel kultowej kapeli The Scorpions Rudolf Schenker w 2010 roku został twarzą Volkswagena i w celach reklamowych wziął udział w dwóch etapach. Wśród celebrytów mamy też polski akcent. Znana prezenterka i podróżniczka Martyna Wojciechowska w 2002 wzięła udział w wyścigu wraz z Jarosławem Kazberukiem w Toyocie Land Cruser. W 1985 na trasę Dakaru ruszyli Jej Książęca Wysokość Księżna Karolina z Monako oraz Jego Książęca Wysokość Dziedziczny Książę Monako Albert II Grimaldi. To nie koniec konotacji z władzą. W czwartej edycji Rajdu Dakar wystartował biznesmen Mark Thatcher, syn słynnej „Żelaznej Damy” Margaret Thatcher. I był to spektakularny występ, gdyż zagubił się na pustyni, ale szczęśliwie odnalazł się po czterech dniach.

Napisz komentarz