Nie tylko rajdy

Jarosław Kazberuk

Jarosław Kazberuk to utalentowany polski kierowca i pilot rajdowy urodzony 12 lipca 1968 roku w Ełku. Oprócz licznych udziałów w rajdach, Jarosław Kazberuk realizuje również swoje pozostałe pasje – judo oraz żeglarstwo. Jest członkiem drużyny sportowej R-Six Team, która składa się z żeglarzy i rajdowców, a jej założycielem jest Robert Szustkowski.

Rajdy największą pasją Jarosława Kazberuka

Jarosław Kazberuk jest znanym polskim kierowcą rajdowym. Drogę do kariery rajdowca otworzył mu konkurs związany z naborem uczestnika do wyprawy Borneo, który został ogłoszony przez Camel Trophy w 1996 roku. Spośród 20 kandydatów to właśnie Jarosław przeszedł pozytywnie eliminacje i stał się uczestnikiem rajdu Camel Trophy w 1996 roku (Borneo-Kalimantan). Następnie brał udział w rajdzie Carpat Trophy w 1997 roku. W 1999 roku wziął udział w imprezie Transylwania, a w 2008 roku uczestniczył w rajdzie Transsyberia. Brał również udział w rajdzie Silk Way. W latach 1995-2004 był reprezentantem Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu OFF-ROAD PL. Jarosław Kazberuk wielokrotnie stratował w rajdach Dakar w latach: 2002, 2003, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014 oraz w 2015. Jest zwycięzcą rajdów RMF Marocco Challenge z 2010 roku i Rajdu Egiptu z 2011 roku. Jarosław Kazberuk to również jedyny polski kierowca testowy marek Porsche oraz Subaru, gdzie należy do grupy STT Racing.

Jarosław Kazberuk jest znanym polskim kierowcą rajdowym. Drogę do kariery rajdowca otworzył mu konkurs związany z naborem uczestnika do wyprawy Borneo, który został ogłoszony przez Camel Trophy w 1996 roku. Spośród 20 kandydatów to właśnie Jarosław przeszedł pozytywnie eliminacje i stał się uczestnikiem rajdu Camel Trophy w 1996 roku (Borneo-Kalimantan). Następnie brał udział w rajdzie Carpat Trophy w 1997 roku. W 1999 roku wziął udział w imprezie Transylwania, a w 2008 roku uczestniczył w rajdzie Transsyberia. Brał również udział w rajdzie Silk Way. W latach 1995-2004 był reprezentantem Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu OFF-ROAD PL. Jarosław Kazberuk wielokrotnie stratował w rajdach Dakar w latach: 2002, 2003, 2007, 2010, 2012, 2013 oraz 2014. Jest zwycięzcą rajdów RMF Marocco Challenge z 2010 roku i Rajdu Egiptu z 2011 roku. Jarosław Kazberuk to również jedyny polski kierowca testowy marek Porsche oraz Subaru, gdzie należy do grupy STT Racing.

Marzenia się spełniają – ale trzeba o nie walczyć

Już od najmłodszych lat Jarosław Kazberuk marzył o przygodzie oraz o wyprawach w nieznane. Konsekwentnie dążył do postawionych sobie wcześniej celów – już jako dziecko biegał na nartach, a następnie czynnie uczestniczył w biegach przełajowych wraz ze swoim bratem. Bardzo dobrze radził sobie również w biegach wytrzymałościowych, a w późniejszym czasie także w sportach ekstremalnych. Jarosław Kazberuk już będąc dzieckiem wiedział, że jego dorosłe życie związane będzie z podróżami, emocjami oraz z przygodą.

Jarosław Kazberuk – żeglarz z zamiłowania

Oprócz uczestnictwa w rajdach, Jarosław Kazberuk już od najmłodszych lat marzył o wyprawach. Marzenia to udało mu się zrealizować. Oprócz udziału w rajdach, Jarosław poświęca się również swojej drugiej pasji – pływa w regatach. Już w 2010 roku Jarosław Kazberuk wraz z zespołem, pod wodzą kapitana Romana Paszke pobił rekord Polskiego Wybrzeża. Z kolei w 2011 roku wraz z załogą, również pod dowództwem Romana Paszke odbył wyprawę, która związana była z biciem rekordu świata w szybkości rejsu przez Atlantyk na starej trasie Kolumba. Ustanowiony rekord, który wyniósł 8 dni, 2 godziny i 53 sekundy nie został pobity do dzisiejszego dnia. Dziś Jarosław łączy pasję pływania z rajdami, w których bierze czynny udział. Należy do drużyny R-Six Team i wraz z Robertem Szustkowskim osiąga coraz lepsze wyniki w regatach międzynarodowych.

Judo kolejną pasją Jarosława Kazberuka

Zanim Jarosław Kazberuk stał się kierowcą rajdowym, trenował sporty walki. Aktualnie spełnia się nie tylko w rajdach, ale również w innej dyscyplinie sportowej, jaką jest Judo. Jest posiadaczem czarnego pasa w tej dyscyplinie – to jego kolejna wielka pasja i miłość. Przez wiele lat to właśnie ta dyscyplina sportowa kształtowała jego osobowość i doprowadziła do tego, że Jarosław Kazberuk stał się bardzo silnym oraz zdrowym i niezwykle wytrzymałym zawodnikiem – również w żeglarstwie i rajdach. Obecnie Kazberuk związany jest z klubem Jagiellonia Judo Club Białystok, gdzie prowadzi sekcję Judo głównie dla dzieci i młodzieży.

Napisz komentarz