Nie tylko rajdy

Krzysztof Hołowczyc

Krzysztof Hołowczyc jest znanym i lubianym polskim kierowcą rajdowym. Oprócz pasji do motoryzacji znany jest również z przywiązania do rodziny, która jest dla niego niezwykle ważna. Niejednokrotnie angażował się w sprawy społeczne oraz w bezpieczeństwo ruchu drogowego. Znany jest nie tylko z zamiłowania do sportowej rywalizacji, ale również z eleganckiego i wyszukanego stylu. Jest twórcą limitowanej serii znanej marki zegarków.

Działalność społeczna Krzysztofa Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc niejednokrotnie angażował się w sprawy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Z udziałem rajdowca przeprowadzona została głośna kampania medialna, której głównym celem było propagowanie trzeźwości za kierownicą. Kampania nosiła nazwę: „Pijani kierowcy wiozą śmierć”. Kampania ta przyczyniła się m.in. do zaostrzenia przepisów prawnych dotyczących pijanych kierowców. Krzysztof Hołowczyc jest również współzałożycielem pierwszej profesjonalnej szkoły doskonalenia jazdy (SJS). Autorytet Hołowczyca niejednokrotnie został wykorzystywany ponadto w wielu akcjach społecznych. Znane były m.in. kampanie na rzecz przystąpienia do Unii Europejskiej „Jestem Europejczykiem” (2003) oraz kampania społeczna „Pij mleko – będziesz wielki” (2003) z udziałem naszego rajdowca.

Nie tylko rajdy – aktywność Krzysztofa Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc jest również sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rajdowiec brał czynny udział w pracy na rzecz Stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne Dzieci”. Hołowczyc angażował się m.in. w pomoc przy zdobywaniu funduszy dla dzieci, które są niepełnosprawne umysłowo. Rajdowiec doskonale odnajduje się ponadto w polityce. W 2004 roku z ramienia PO kandydował do Europarlamentu, a od 2007 do 2009 roku Krzysztof Hołowczyc sprawował mandat Posła Parlamentu Europejskiego. Brał m.in. udział w pracach Komisji Transportu i Turystyki oraz Handlu Międzynarodowego. Hołowczyc był ponadto także członkiem Delegacji do spraw stosunków z Białorusią oraz członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 oraz 2015 roku. To jednak nie koniec jego aktywności – w 2016 roku Hołowczyc został Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, które zostały zorganizowane w Krakowie.

Wyróżnienia i odznaczenia Krzysztofa Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc na swoim koncie ma liczne odznaczenia i wyróżnienia. Za zasługi dla rozwoju sportów motorowych rajdowiec odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2000 roku, a pięć lat później – 5 stycznia 2005 roku odznaczony został ponownie – tym razem Złotym Krzyżem Zasługi. W 2006 roku Krzysztof Hołowczyc otrzymał ponadto Medal „Milito Pro Christo”, będącym polskim odznaczeniem kościelnym za świadectwo najwyższym wartościom Rzeczypospolitej. Na tym nie kończą się wyróżnienia – w 2012 roku Hołowczyc został również odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz polskiej motoryzacji.

Projektant znanej marki zegarków

Zegarki rajdowcowi towarzyszyły praktycznie od małego. Korzystał z nich nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach Rajdu Dakar. Krzysztof Hołowczyc od 2007 roku jest oficjalnym ambasadorem znanej marki zegarków Atlantic. W 2017 roku, w ramach podziękowań za 10 lat współpracy z marką Atlantic Krzysztof Hołowczyc zaprojektował limitowaną serię 777 zegarków marki Atlantic. W 2017 roku został współtwórcą wyjątkowej serii zegarków, będących symbolem wytrwałości oraz sukcesu. Motywem przewodnim dla stworzenia nowego modelu zegarka była szczęśliwa liczba Krzysztofa Hołowczyca – 7. Tak powstał Atlantic Worldmaster DRIVER 777 – Krzysztof Hołowczyc – Limited Edition z liczbą 7 na tarczy oraz inicjałami rajdowca.

Napisz komentarz