Nie tylko rajdy

Robert Szustkowski

Nie tylko samochodowe rajdy terenowe – polski kierowca rajdowy, Robert Szustkowski posiada również drugą miłość sportową, którą zaraża synów i kolegów z drużyny rajdowej. Żeglarstwo dla Szustkowskiego to nie tylko zajęcie hobbystyczne – mimo krótkiego stażu, umiejętności i determinacja zespołu R-Six Team, którego Szustkowski jest liderem, zostały docenione na regatach międzynarodowych i przekształciły się już w konkretne osiągnięcia.

Robert Szustkowski – prywatnie

Robert Szustkowski uwielbia rywalizację. To ambitny entuzjasta wyzwań i sportów wyczynowych. Jest odnoszącym sukcesy biznesmenem. Swoją pasją sportową zaraził synów, którzy dziś należą do założonego przez niego zespołu R-Six Team i również odnoszą sukcesy sportowe. Rajdy samochodowe to dla Szustkowskiego spełnione marzenie z dzieciństwa – silna psychika, zapał i determinacja to cechy, które bardzo pomagają mu w tego typu sporcie. Ducha rywalizacji i wytrwałość w najtrudniejszych warunkach Robert wniósł również do swojej drugiej pasji – żeglarstwa. Tu również osiąga sukcesy.

R-Six Team – jak to się zaczęło?

Robert Szustkowski założył R-Six Team w 2008 roku. Początkowo drużyna znana była z udziału w ekstremalnych, samochodowych rajdach terenowych, szybko jednak utalentowani pasjonaci sportu, z Robertem Szustkowskim na czele, zaczęli być widoczni również w innej dyscyplinie sportowej – żeglarstwie. Profesjonalne, żeglarskie zmagania drużyny rozpoczęły się od kupienia jachtu przez Roberta Szustkowskiego oraz włączenia do R-Six Team żeglarzy z dużą praktyką regatową na koncie. Załoga wspólnie pływa już od 2010 roku, jednak systematycznie bierze udział w międzynarodowych regatach żeglarskich zaledwie od 2016 roku. Założona przez Szustkowskiego drużyna składa się dziś zatem zarówno z doświadczonych rajdowców, jak i doświadczonych żeglarzy, co czyni ją bardzo trudnym do pokonania konkurentem. Załoga R-Six Team niejednokrotnie reprezentowała już Polskę na swoim ponad dwudziestometrowym katamaranie HH66 i już na swoim koncie posiada duże osiągnięcia. Żeglarstwo jest sportem wyjątkowo zespołowym – współpraca wszystkich członków drużyny, a także ich szerokie doświadczenie sportowe to sprawa kluczowa, dzięki której R-Six Team, z Szustkowskim w zespole, odnosi coraz więcej sukcesów międzynarodowych.

Osiągnięcia Roberta Szustkowskiego w żeglarstwie

Robert Szustkowski wraz ze swoim zespołem zadebiutował w 2016, wygrywając Multihull Cup na Majorce. Drużyna wywalczyła również w 2017 i 2018 roku puchary w karaibskich zawodach Antigua Sailing Week – jednych z najważniejszych regat na świecie, w których bierze udział ponad 100 jachtów z ponad 30 różnych krajów. R-Six Team, z Robertem Szustkowskim w składzie odniosła sukcesy również w innych regatach – w tym w Les Voiles De St. Barth, Fastnet Race czy Heineken Regatta.

Napisz komentarz